Odtruwanie organizmu

Październik 22, 2015Dieta Standard

Chroniczny stres, lekomania, dieta obfita w tłuszcze nasycone i zatrważające ilości cukrów. Wszechobecne barwniki i konserwanty. Niestety, ale brzmi to znajomo dla rzeszy Europejczyków i Amerykanów. Lekarze, naukowcy biją na alarm, ale jak grochem o ścianę.

CO ROBIĆ?

Wyżej przedstawione czynniki sieją zniszczenie w naszym wewnętrznym środowisku, zanieczyszczając je groźnymi toksynami. Odtruwanie organizmu pozwala wyeliminować szkodliwe substancje, które pasożytują niemalże wszędzie – w glebie, w wodzie, a nawet w jedzeniu.

Wprawdzie obecność znikomych ilości toksyn w Twoim organizmie jest zupełnie normalna – bez większego problemu radzą sobie z nimi narządy wydalnicze. Często się jednak zdarza, że liczba toksyn znacznie wzrasta, przyczyniając się do powstawania wielu doskwierających dolegliwości i rozwoju różnych chorób.

Pozbądź się toksyn!

Kiedy nasz organizm staje się niebezpiecznym składowiskiem toksyn, wtedy możesz odczuć:

 • ogólne zmęczenie i brak chęci do działania,
 • obniżony nastrój a nawet depresję,
 • chroniczne bóle głowy,
 • zaburzenia koncentracji i skupienia,
 • obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej,
 • nieprzyjemny zapach z ust i ciała,
 • obniżenie odporności,
 • choroby skóry.

Proces detoksykacji odbywa się przede wszystkim w wątrobie, która pieczołowicie zamienia trujące toksyny na mniej szkodliwe cząsteczki, które organizm łatwo wydala.

Warto pomóc swojemu organizmowi w ten trudnej walce z zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi. Pamiętaj, że poprawi to Twoje samopoczucie i zdrowie.

Jak to zrobić?

Poznaj swój sposób walki z toksynami!

Każdy organizm jest inny. Nie ma więc jednej, uniwersalnej metody detoksykacyjnej, która pomogłaby wszystkim jednakowo. Dlatego tutaj zostanie zaprezentowane kilka sposobów na odtruwanie organizmu.

Dieta owocowo-warzywna

Zamiast normalnych posiłków spożywaj surowe i gotowane warzywa a także pij świeże soki owocowo-warzywne. Od 7 dnia do jadłospisu stopniowo wprowadzaj fermentowane napoje mleczne, produkty zbożowe, ryby i chude mięso.

Po zakończeniu diety owocowo-warzywnej przez 2 tygodnie należy utrzymywać dietę niskokaloryczną (1000 kcal). Dopiero w kolejnych tygodniach zwiększaj kaloryczność posiłków. W tym czasie organizm skutecznie oczyści się z nagromadzonych w nim toksyn i zacznie prawidłowo funkcjonować.

Głodówka

Głodówka może trwać od 1 dnia do kilkunastu dni i powinna odbywać się pod nadzorem lekarza. W tym czasie nie można nic jeść. Należy za to pić bardzo dużo wody mineralnej, w celu rozcieńczenia płynów ustrojowych i przyspieszenia wydalania z organizmu toksyn wraz z moczem i kałem.

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera polifenole, które przyśpieszają przemianę toksycznych substancji na formy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach, dzięki czemu mogą być szybciej usunięte z organizmu. Zielona herbata poprawia również pracę wątroby i nerek, ma działanie moczopędne, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn.

Zioła

Kuracje ziołowe mają działanie odtruwające i usprawniające czynności narządów wydalniczych uczestniczących w eliminowaniu toksyn z organizmu. Kuracje ziołowe wspomagają wszystkie drogi wydalania toksyn, czyli mają działanie moczopędne, napotne i regulujące wypróżnienia. W mieszance ziołowej powinny się znaleźć takie zioła, które działają skutecznie, czyli:

 • żółciopędnie, moczopędnie i napotnie: łopian większy, wiązówka błotna,
 • moczopędnie i odtruwająco : fiołek trójbarwny,
 • przeczyszczająco i stymulująco pracę przewodu pokarmowego: tamaryndowiec, morszczyn pęcherzykowaty, koper włoski,
 • regenerujące wątrobę: karczoch, ostropest.

Zmień nawyki żywieniowe, wprowadź do swojego menu warzywa, owoce, ryby, produkty zbożowe (kasze, płatki, które zawierające duże ilości błonnika), sfermentowane napoje mleczne, a na efekty nie będzie długo czekać! Podjęte przez Ciebie działania pomogą w prawidłowej pracy przewodu pokarmowego i wspomogą proces odtruwania organizmu z toksyn. Pij co najmniej 1,5 – 2 litrów wody dziennie, by pobudzić swoje ciało do detoksykacji.

Odtruwanie organizmu to wspaniała profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Kto z nas nie chce długo cieszyć się wyśmienitym zdrowiem?

Powodzenia w detoksykacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *